2017 yılında henüz 4 ayı geride bıraktık ancak şimdiye kadar birçok oyun yayınlandı. Ve bu oyunlar arasında çok başarılı yapımlar da mevcut. Peki 2017 yılında çıkan en iyi oyunlar hangileri?

2017 yılının en iyi PC oyunları

TeknoTribün ekibi olarak 2017 yılının en iyi PC oyunlarını, oyun otoritelerinden derlediğimiz bu içerikler sizlere sunuyoruz. Bakalım bu oyunlardan hangilerini oynadınız? Seçtiklerimizden hangilerine katılıyorsunuz? Hangilerine katılmıyorsunuz? Tüm bunları bize yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

İlgili: En iyi 10 4K TV 2017

1. Torment: Tides of Numenera

Wasteland 2 ve The Bard’s Tale gibi oyunların ardından, inXile Entertainment başarılı bir oyunla karşımızda.

1999 yapımı klasik Torment: Planescape’in manevi halefi yılın en başarılı oyunlarından birisi.

Kickstarter’da 6 saat içerisinde gerekli desteği toplayan oyun, fütüristik tropes ve ortaçağda geçiyor. Oyun, sahip olduğu birçok senaryosuyla savaşırken aynı zamanda eğlenebileceğiniz bir oynanış sunuyor.

2. Halo Wars 2

Halo Wars’tan sonra aslında kimse Microsoft’tan bu yapımın devamını getirmesini beklemiyordu. Ancak gerçek oldu. Yepyeni bir düşman Halo evrenini tehdit ediyor ve Armageddon ile insanlık arasında duran tek şey, cesur Spirit of Fire mürettebatı.

Halo Wars 2, Halo savaşlarının temposuna sahip bir gerçek zamanlı strateji oyunu deneyimi sunuyor.

3. Thimbleweed Park

Ron Gilbert’ın Kickstarter’da desteklendikten sonra hayata geçen bu projesi oldukça başarılı görünüyor.. LucasArts’ın tecrübeli ismi, yeni oyunuyla dikkat çekmeyi başardı.

Klasik-düşük grafikleriyle sizi geçmişe götürecek olan envanter odaklı oyuna kadar her şeyi kucaklayan, üçüncü kişi rolündeki Thimbleweed Parkı’nda başlıyorsunuz. Ciddi bir hikayeye sahip olan oyunun aynı zamanda komik yanları da var.

4. Resident Evil 7

Resident Evil serisi devam ediyor. Korku-oyunu sevenlerin vazgeçilmezi olacağa benzeyen Resident Evil 7, sanal gerçeklik desteğiyle korkunun boyutunu da üst seviyelere taşıyacağa benziyor.

Oyunda mekanlar ve diğer her şey oyuncunun korkuyu hissetmesi için tasarlanmış.

5. Sniper Elite 4

Rebellion’un Sniper Elite serisinin yavaş ilerlemesi, uzun menzilli oyununun hızı gibi çok fazla ilerleme kaydetti – mekaniğini adım adım rafine ederek şimdiye kadar yapılan en başarılı keskin nişancı simülatörü haline geldi.

WW2 etrafında gururla yol almaya devam eden Sniper Elite 4’ün Akdeniz görevleri, serinin şimdiye kadar gördüğü en büyük kum havuzlarını kucaklıyor.

6. Hollow Knight

Modern çağın en başarılı indie oyunlarından olan Hollow Knight Kickstarter’da hayat buldu.

Hollow Knight, oyununda maceracı bir savaşçıyı yönlendirecek ve mağaraları, antik şehirleri ve zindanları keşfedeceksiniz. Oyunda çeşitli garip düşmanlara karşı kendinizi koruyacak ve 2D tarzında keyif dolu bir macera oyunu oynayacaksınız.

7. Night in the Woods

Oyunda sözü geçen öykü, kolejden ayrılan ve antropromorfik ev şehrini bulmak için eve dönen bir kedi Mae çevresinde şekilleniyor. Oyunun öykü kitabı sanat stili, hafif ve karanlık kullanıyor; bu nedenle, şaşırtıcı derecede derin karakterlerin çok daha karmaşık bir öyküye sahip olmasını sağlıyor. Oyundaki renklere hayran kalacaksınız.

8. She Remembered Caterpillars

Güzel yapılmış olan She Remembered Caterpillars, Monument Valley’den hoşlanarak popüler hale getirilen 2D tarzı platformcu yapının üzerine koyarak yaratmayı başarıyor.

Köprülerin ve geçişlerin karışımı – renkli renkli tırtıl setini birleştirmeniz gerektiğinde – oyunu farklılaştırıyor; bölünmüş aile ve çocuğun dokunaklı öyküsünü keşfederken oyun yavaş yavaş genişliyor.

Silahsız müziği ve neredeyse klasik Disney tarzı animasyonu She Remembered Caterpillar’ın benzersiz cazibesine katkıda bulunuyor.

9. Nier: Automata

2010 yılında çıkan Nier, satışlarda sıkıntı yaşayan kült klasiklerinden biri olmaya devam ediyor.

Yine de, kıvrak hikayesi ve kanonik özellikleri, oyuna farklılık katıyor. Aksiyon-RPG savaşı, modern Final Fantasy’nin gerçek zamanlı dövüşünü canlandırabilir.

10. The Elder Scrolls Legends

Efsane oyunlar arasında kendine yer bulan The Elder Scrolls Legends’ın kart oyunu karşınızda.

Witcher’den ilham alan Gwent’e benziyen The Elder Scrolls Legends, kaynak materyalinin güçlü yönlerine odaklanıyor.

Sizce 2017’nin en iyi oyunu hangisi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin