Bir sonraki büyük fotoğraf düzenleme uygulaması Apple Clips hakkında tüm detaylar burada.

Clips, Apple tarafından sosyal medyadaki arkadaşlarınıza ve ailenize göndermeden önce fotoğraflarınızı ve videolarınızı özelleştirmenize yardımcı olmak için geliştirilen yeni bir uygulamadır.

Hem iPhone hem de iPad’de çalışır ve Instagram, Snapseed, Prisma ve diğer çeşitli uygulamalarda kullanmış olabileceğiniz özellikleri içerir.

Buradaki fark, özellikle iOS cihazları için yapılması ve fotoğraf ve video düzenlemeye ilginç bir ek olan yeni bir ses tanıma teknolojisi olması.

Apple Clips hakkında her şey

Apple’ın yeni uygulaması Clips hakkında tüm detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Apple Clips nasıl indirilir?

Öncelikle belirtelim, Apple Clips iOS’a özel bir uygulamadır. Bir Android cihazınız varsa indiremezsiniz ve Apple, Clips’leri Google mobil platformuna taşımak konusunda bir sinyal dahi vermedi.

Apple Clips’i iPhone’da veya iPad’de indirmek için, cihazınızda iOS 10.3 yazılımının yüklü olması gerekir.

Uyumlu cihazlar, iPhone 5, iPad 4, iPhone 5S, iPad Air ve iPad Mini 2 gibi cihazlardan iPhone 6S ve iPhone 7 gibi daha yeni cihazlara kadar birçok cihazı destekler..

Apple Clips’i indirmek için, App Store’u kullanmanız gerekiyor. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebiliyorsunuz.

Apple Clips nasıl kullanır?

Apple Clips ile oynamaya başladık ve aşağıda, Clips’in neler yapabileceğini anlatmanın yanı sıra Apple’ın en yeni uygulaması için birkaç ipucu ve püf noktası sunacağız.

Altyazı eklemek için sesini kullanabilirsiniz

Apple Clips, ses tanıma özelliği sayesinde rekabette farklılık sunuyor. Bu, telefonunuzla konuşmanızı ve uygulamanın otomatik olarak söylediklerini ekrandaki altyazılara çevirmesini sağlıyor.

Bunu yapmak için, ekranın üst kısmındaki siyah çubuktaki konuşma balonuna basmanız gerekecektir. Daha sonra altyazı türünüzü seçebilirsiniz.

Birini seçtiğinizde, kırmızı renkli kayıt düğmesini basılı tutup videonun üst kısmında konuşabilirsiniz.

Testlerimiz sırasında sessiz konumlarda oldukça doğru bir şekilde çalışmayı başardık, ancak çevresinde çok fazla gürültü varsa sorunlar yaşanabiliyor. Karmaşık kelimeler konusunda da uygulamanın geliştirilmesi gerekli.

Filtreler var – ancak harika değiller

Instagram ve diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla çok benzer olan Clips, üst kısmında filtreler eklemenizi sağlıyor. Ayrıca, video kliplerin üstüne de filtre eklenebiliyor.

Ancak Apple’ın filtreler konusunda sınırlı seçenekleri vardır.

Çok eğlenceli efektler var

Apple, resimlerinizin üst kısmına koyabileceğiniz birkaç konuşma kabarcıklarını, oklarını ve logoları da uygulama da sunmuş.

Bulunduğunuz yer veya fotoğrafı ne zaman çektiğiniz gibi ek bilgiler de var – Snapchat filtrelerine benzer şekilde davranıyorlar – bu nedenle onları arkadaşlarınıza göndermeden önce resminizin üzerine koymanız yararlı olabilir.

Ayrıca videonuza müzik de ekleyebilirsiniz

Apple, videolarınıza müzik de eklemenize izin verdi. Oluşturduğunuz bir video klibine bakarken ekranın sağ üst köşesindeki müzik notasına basarsanız, videonuza uyacak bir parça bulmanın yanı sıra bir ses seçebilir ve seste biraz küçük değişiklikler yapabilirsiniz.

Bu, kaydettiğiniz herhangi bir sesi engellemez ve yine de müziğinizin üst kısmında sesinizi duyarsınız.

Sosyal medyaya paylaşabilirsiniz

Bunların yanı sıra, oluşturduğunuz içerikleri Facebook, Instagram ve YouTube gibi çeşitli sosyal medya kanallarına paylaşabilir, ayrıca WhatsApp veya iMessage gibi mesajlaşma uygulamalarından kliplerinizi ve fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

Apple Clips ile ilgili merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin