Dünya üzerinde en çok oynanılan 10 online oyun!

0
582

Online oynanılan oyunlar dünyada milyonlarca insanın hobi olarak oynadıkları ve birçoğunun bu oyunları büyük bir tutkuyla oynadığını biliyoruz. Arkadaşlar bugün sizlere dünya üzerinde oynanan en popüler 10 oyunu anlatacağız. Biz hazırlarken çok keyif aldık umarım sizlerde bu haberimizden çok keyif alırsınız.

En çok oynanan 10 online oyun

10. Hearthstone: Heroes of Warcraft

Arkadaşlar listede 10.sıradan Hearthstone: Heroes of Warcraft giriş yapıyor.Oyun Blizzard Entertainment tarafından geliştirilmiştir ve Mart 11,2014’te yayınlanmıştır.Oyun  Microsoft Windows, OS X, iPad, Android tablet  gibi cihazları destekler.Oyunun 25 milyon kayıtlı kullanıcısı vardır.

9. WORLD OF TANKS

Listemizde 9.sırada World of tanks yani Tankların Dünyası oyunu var. World of Tanks  21 Ocak 2013 tarihinde “bir MMO sunucusunda  aynı anda online bulunan en çok oyuncu” dalında RU2 sunucusunda (Rusya bölgesi) 190 541 oyuncu ile rekor kırmıştır.

8. MİNECRAFT

 

Minecraft bir çok farklı işletim sistemini  Android, Windows Phone, PlayStatio 4, Xbox One ve iOS  vs destekler.Ayrıca sosyal paylaşım sitelerinde de popülerliğini çokça arttırmıştır(Facebook,Youtube vs).

7. BATTLEFİELD 4

Sıradaki oyunumuz ise milyonlarca kişinin yakından tanıdığı Battlefield 4 serisidir.İsveçli oyun geliştiriciler tarafından 2013 yılında geliştirilmiştir.Oyun Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One üzerinden oynanabilmektedir.

6. SMİTE

Listemizde 6.sırada ise SMITE kendine yer bulmaktadır.Aksiyon türünde bir online oyundur.

5. DİABLO III

5.sıramızda DIABLO III oyunu var. Oyun 2012 yılında çıktığında 24 saat içerisinde 3.5 milyon kopya satarak rekor kırmıştır. Ayrıca 2012 yılı boyunca 12 milyon kopya satmıştır.

4. Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive online silahlı oyun türünde bir numara diyebiliriz ve çoğu kişinin kesinlikle ilk aklına gelecek oyunlardan biridir. Oyun Ağustos 2012 de geliştirilmiştir. 2012 yılı  boyunca 12 milyondan fazla kopya ile en çok satılan oyundur.

3. DOTA 2

Bir başka online kategorisinde popüler oyun DOTA 2’dir. Ayrıca DOTO 2 bir çok platformda oynanabilir.

2. World of Warcraft

Listemizde 2.sırada World of Warcraft yer almıştır. Oyunun 10 milyondan daha fazla abonesi vardır.

1. LEAGUE OF LEGENDS

Listemizde çoğu kişinin severek oynadığı ve bildiği League of Legends var. Oyun 2009 yılında çıkmıştır. Ve oyuna günlük 27 milyon giriş yapılmaktadır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin