2017 yılının en iyi video editörlerini sizin için derledik. Bu programlar video konusunda çalışmayı düşünen takipçilerimizin çok işine yarayacak.

Bugünün ücretsiz video editörleri, daha önce kendi filminizi hiç yapmadıysanız, profesyonel seviyedeki araçları bir araya getiren, bunları kolay arayüzlerle birleştiren çok işe yarayan programlar olarak karşımıza çıkıyorlar.

İhtiyaçlarınız basitse, işleri saniyeler içinde halledecek ücretsiz, kullanıcı dostu video editörlerini sizin için listeledik.

Ne tür bir film yaparsanız yapın, ev kullanıcıları için en iyi ücretsiz video editörlerini burada bulabilirsiniz.

İlgili: En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları – 2017

En iyi video editörler

1. Lightworks

Profesyonel kalitede araçları bir araya getiren, Lightworks en iyi ücretsiz video editörüdür.

Lightworks, klipleri kesmek için basit bir araçtan çok daha fazlasıdır – pro sürümü The King’s Speech gibi büyük filmler oluşturmak için de kullanılmıştır.

Böyle güçlü bir video düzenleyicisinden beklediğiniz gibi, bir gecede çok iyi işler yapmanızı sağlamasa da kolayca öğrenilip iyi işler çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Lightworks, herkes için profesyonel video editörü olarak tanımlanır ve bunun makul bir özet olduğunu düşünüyoruz. Gücüne rağmen oldukça mütevazı bir donanımla çalışacak ve video çekimi ve gelişmiş düzenleme ile çalışacak.

Diğer ücretsiz video editörlerini denediyseniz, arayüzü eskiden alıştığınızdan biraz farklı bulabilir, ancak çeşitli kontrolleri ve pencereleri çalışma şeklinize uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Buradan indirebilirsiniz: Lightworks

2. VideoPad Video Editor

Özellik anlamında Lightworks kadar değil, yeni başlayanlar için oldukça iyi görünüyor.

Ücretsiz video editörleri, kullanımı basit, özellik açısından sınırlı ve öğrenmek için güçlü ve zaman alıcı görünüyor. VideoPad Video Editor, geçmişte benzer işlerle uğraşmış olanlar için çok basit bir arayüze sahip.

Bu kullanım kolaylığı VideoPad’in kullanımı için önemli rol oynuyor, ancak sunduğu çok çeşitli araçlardan dolayı da çok önerilmektedir.

Halihazırda sabit sürücünüzde bulunan videolarla çalışabilir veya bağlı kameranızdan fotoğraf çekerek hızlıca ekleme yapmanıza olanak tanıyor.

Buradan indirebilirsiniz: VideoPad Video Editor

3. Shotcut

Arayüzü alışılmışın biraz dışında, ancak bir kere alıştığınızda avantajlarını hissedeceksiniz.

Shotcut, biraz sabır gerektiren başka bir profesyonel ücretsiz video editörüdür. Biraz olağandışı bir arayüzlü bir Linux uygulaması olarak hayatına başlayan program Windows için çıktığında biraz değişti.

Başlangıç olarak arayüz biraz karmaşık görünebilir.

Programda birçok filtreden birini videonuza uygulayarak etkileyici sonuçlar elde etmek mümkündür.

Buradan indirebilirsiniz: Shotcut

4. VSDC Free Video Editor

Doğrusal olmayan bir video düzenleyici, her zamankinden daha fazla eklenmiş araçları bir araya getirmiş.

VSDC Free Video Editor, yeni sihirbazlar ve yeni başlayanlara veya daha ileri seviyedeki kullanıcılara uygun manuel seçeneklerle çekimlerinizi zenginleştiren çok sayıda efekt ve filtre sunuyor.

VSDC çok yetenekli ve mükemmel sonuçlar verebilir. Doğrusal olmayan bir düzenleyici olarak, klipleri ve diğer öğeleri istediklerinize göre zaman çizelgesinde konumlandırmanıza ve orada düzenlemenize olanak tanıyan diğer pek çok benzer araca daha farklı bir şekilde çalışır.

Yalnızca birden çok sahne ve geçişle çalışmakla kalmaz, aynı zamanda videolara sprite ve metin eklemek için VSDC’nin biraz garip çalışma şekli ve alışılmadık arayüzü ile sadık kalmaya istekli iseniz profesyonel kalitede bir film oluşturabilirsiniz.

VSDC’nin son sürümü, duman da dahil olmak üzere ekstra sanatsal efektler ekler. Ayrı bir Instagram ihracat profili ve otomatik görüntü sabitleme de var. O da belirgin şekilde daha hızlı. Yaratıcı video projeleri için mükemmel bir seçim.

Buradan indirebilirsiniz: VSDC Free Video Editor

5. Avidemux

Küçük düzenleme görevleri ve zenginleştirici klipler için erişilebilir bir ücretsiz video düzenleyicisi.

Avidemux hakkında başından anlamak gereken bir şey, bir sonraki Star Wars’u yaratmanıza ya da usta bir film yapımcısına dönüşmene yardımcı olmaması. Bunun yerine, daha bait, biçimleri dönüştürme, kırpma, bir klip ekleme, filtre ve efekt uygulama gibi temel özelliklerin tümünü içeren gündelik video düzenlemesi için gerekli araçları içermektedir.

Avidemux en güçlü ücretsiz video editörü olmasa da, Windows Movie Maker tarzı bir çözüm değil. Bazı daha gelişmiş seçeneklere sahip.

Buradan indirebilirsiniz: Avidemux

Bu konuyla ilgili merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin