Instagram, bildiğiniz gibi kullanıcıların birden fazla fotoğraf ve video paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik başlattı. Böylece Instagram’da bir fotoğraf albümünüz olabilecek.
Instagram kullanıcıların aynı anda en fazla 10 fotoğraf veya video yayınlamasına olanak tanıyor. Bu resimler (veya videolar), takipçileri için tek bir yayın olarak görünür. Diğer kullanıcılar, diğer resimleri görmek için sağa veya sola hızlıca kaydırmanız gerekir.

Instagram’da Birden Fazla Fotoğraf Paylaşmak

Bu yeni özelliğe nasıl gidebileceğinizi merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

1. Eğer yapmadıysanız, yapmanız gereken ilk şey Instagram uygulamanızı güncellemektir. Yeni özellik, Instagram v10.9’un bir parçası ve hem Android hem de iOS’da mevcut.

2. Instagram uygulamanızı açın.

3. Fotoğraf eklemek için ‘+’ simgesine basın. Bu galerideki resimleri açar ve varsayılan olarak ilk resmi seçer.

4. Seçili resmin sağ alt köşesindeki ‘Birden Fazla Fotoğraf’ simgesini seçin. Bu simge, Boomerang videolarının ve Düzen simgelerinin sağ tarafında yer alır.

5. Onları seçmek için yüklemek istediğiniz fotoğrafları veya videoları tıklayın.

6. Fotoğrafları düzenlemek için ‘İleri’ye basın. Seçilen tüm fotoğraflar bunu yaparken bir film şeridi gibi görünür.

7. Silmek veya konumunu değiştirmek için bir resme uzun basın. İkincisini sürükleyip bırakmak istediğiniz yere sürükleyerek yapabilirsiniz.

8. Albümünüzde uygulamak istediğiniz filtreyi seçin.

9. ‘İleri’ye basın.

10. İsterseniz bir başlık ekleyin ve ‘Paylaş’ düğmesine basın.

Bitti. Albümünüz paylaşılacak ve tüm fotoğraflar takipçilerinize tek bir yayın olarak görünecektir. Tüm yazıları beğenme veya yorum yapma seçeneği vardır. Bir fotoğraf albümü gönderirken, resimleri seçtiğiniz sırada istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz, ancak tek tek fotoğraflara filtre ekleyemezsiniz. Kullanılan tüm görüntüler için bir filtre seçmeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin