Apple’ın yeni üst seviye telefonu iPhone 8’in fiyatı, çıkış tarihi, özellikleri haberleri ve söylentilerini bu içeriğimizde bulabileceksiniz.

Apple’ın iPhone 8 modelinin altı aydan kısa bir süre sonra piyasaya çıkması bekleniyor

iPhone’un onuncu yıldönümü sayesinde köklü tasarımsal değişiklikler göreceğiz. Son üç yılda pek yeni bir görünüm göremedik ancak değişim zamanı geldi.

Her iPhone 8 söylentisi, Apple’ın bir premium tasarımla (iPhone 8 olarak adlandırdığımız şekliyle) geleceği ve aynı zamanda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’tan bazı özellikleri alacağını belirtiyor.

Nedir? Apple iPhone’un 10. yıldönümü sürümü
Ne zaman çıkacak? Eylül 2017 -muhtemelen-
Fiyatı ne olacak? 649 dolardan daha fazla olacağı kesin (Önceki iPhone 7’nin fiyatı)

İlgili: Samsung Galaxy Note 8 çıkış tarihi, haberleri ve söylentileri

Apple iPhone 8 hakkında her şey

iPhone 8 çıkış tarihi

Son sızıntılarda ne var?:

-Eylül 2017, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus gibi
-Kavisli iPhone 8 daha sonra gelebilir
iPhone 8 çıkış tarihi, her yıl aynı kalmayı umduğumuz rutin yeni iPhone söylentisidir, ancak Apple da burada farklı şeyler yapabilir.

Apple 2012’de iPhone 5’ten bu yana her yıl Eylül ayında yeni bir iPhone piyasaya sunmuştu.

Bununla birlikte, Apple’ın iPhone 8’in yanında iPhone 7S ve iPhone 7S Plus’ı da çıkarabilir. Bu cihazlar için de aynı tarih geçerli.

Bir başka kaynak, iPhone 8’in üretiminde gecikme ve stok sıkıntısı olabileceğini belirtiyor. Bir gecikme yaşanabilir.

Apple’ın 8 Eylül civarında bir iPhone tanıtım etkinliğini gerçekleştirmesini ve CEO Tim Cook’un 7S telefonlarını da görmeyi bekliyoruz.

Ancak, Bloomberg’e göre, tedarik kısıtlamaları nedeniyle şık kavisli iPhone 8’in AMOLED ekranı için – bir ya da iki ek ay beklemek zorunda kalabilirsiniz.

iPhone 8 ekranı

Son sızıntılarda ne var?:

-Eğimli bir AMOLED ekranı
-5,8 inç kenardan kenara ekran
-Ev düğmesi yok ve çerçeve yok
iPhone 8 ekranı boyut ve şekli radikal bir şekilde değiştirebilir ve iPhone 6 ve 6 Plus dönemi ekranından daha büyük ve daha şık bir şey ekran için zaman gelmiş olabilir.

Büyük söylenti, analist Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 8’in olağan düz LCD panel yerine eğimli bir AMOLED ekrana sahip olacağı yönünde söylenti var.

Hepimiz Samsung Galaxy S7 Edge ve hatta daha büyük Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’da kavisli AMOLED ekranlar gördük. iPhone 8’in eğrisi, tamamen düz bir telefona göre daha az çarpıcı ama yine de etkileyici görünebilir.

Normal IPS LCD’nin yerini alan bir AMOLED ekranın diğer heyecan verici avantajları da var. Daha iyi kontrast, daha canlı renkler sunabilir ve pil tasarrufu sağlayan Always-on özelliği sunabilir. Ayrıca VR ve AR için daha uygundur.

Açık konuşmak gerekirse: arz sorunları nedeniyle her iPhone 2017 modelinde yeni OLED ekranını göremeyebilirsiniz. Bu, yalnızca bir iPhone 8 modeline ekleyebilir.

iPhone 8 ekran boyutu ne kadar büyük olacak? Bununla ilgili söylentiler dolaşıyor, ancak her şey Galaxy S8 gibi 5.8 inç civarında ya da daha büyük olacağını gösteriyor.

4.7 inçlik iPhone 7S ve 5.5 inçlik iPhone 7S Plus’ı da bekliyoruz, ancak 5.8 inçlik iPhone 8, kavisli AMOLED ekrana sahip olacak gibi görünüyor.

Yukarıdaki sızdırılan şemada, görünüşe göre telefonun bir prototipi temel alınarak nasıl görünebileceğini gördük. Diğer sızdırılan modeller, tasarımın doğru olmasına oldukça yakın olduğunu düşündürmektedir.

Bu patent, iPhone 8’de de benzer ekran olabileceğine yönelik şüpheleri arttırıyor.

Apple “ev” düğmesini kaldıracaksa eğer, bir rapora göre MacBook Pro’nun Touch Bar’ına benzer sanal tuş tarzı bir işlev alanına yer verebilir.

 

 

iPhone 8 tasarımı

Son sızıntılarda ne var?:

-Alüminyum yerine kavisli bir cam panel
-Daha küçük modeller pek değişmeyebilir
Apple, alüminyum yekpare telefonunu iPhone 7 ile neredeyse tamamladığında, şimdi tamamen cam bir tasarıma geçmesi bekleniyor.

Evet, onuncu yıldönümünden dolayı iPhone 8, (ön eğri ekranı yansıtan) kavisli bir camla gelebilir.

Cam iPhone 8 söylenti o zamandan beri daha fazla ağırlık verildi, iPhone’un metal gövdesinin arkasındaki şirketin CEO’su, bir telefon modelinin “önümüzdeki yıl cam gövde alacağını” iddia ediyor.

Ve yine başka bir kaynak da Apple’ın şu anda kendi telefonlarında kullandığı alüminyum yerine paslanmaz çelik bir çerçeve ile bir cama işaret ediyor.

 

iPhone 8 kamera ve AR özellikleri

Son sızıntılarda ne var?:

-Dikey yönlendirilmiş çift kamera lensi
-Artırılmış gerçeklik özellikleri
-3D kameralar
iPhone 8 kamerası “olağandışı şeyler yapabilir” Tim Cook’un elinde sahnede Eylül ayına gelmesini bekliyoruz.

Üç ayda bir yapılan yatırımcı görüşmelerinde, arttırılmış gerçeklik (AR) fikriyle ya da Microsoft’un “karma gerçek” olarak adlandırdığı şeylerle büyülendi.

Apple AR ile ne yapabilirsiniz? iPhone 8’inizi bir nesneye yönlendirebilir ve tanımasını sağlayabilirsiniz. Kamera uygulaması gelecekte yüzleri tanıyabilir ve yönlendirebilir.

 

AR, arka arkaya sızdırılan iPhone 8 şemalarında görünen dikey olarak hizalanan çift objektifli kamerayla ilişkili olabilir.

Apple’ın iPhone’la birlikte “3D fotograf çekme” modülü üzerinde çalıştığı da belirtildi.

Günlük fotoğrafçılığına ne dersiniz? Çift mercekli iPhone 8’deki ikinci objektif optik görüntü sabitleme özelliği ile de görünebilir.

iPhone 8 pil

Son sızıntılarda ne var?:

-Kablosuz şarj – nihayet
-Hızlı şarj
-İki pil
Akıllı telefonu olan herkes bir pilin yeterli olmadığını biliyor ve bu da Apple’ın uzun ömürlü iPhone 8’de iki tane olabileceği söylentisinin nedeni olabilir.

Foxconn’un Apple için teknolojiye baktığını ve sonuçta kulaklık girişi olmadan Apple’ın kabloların tamamen boşaltılmasına bir adım daha yaklaştığını söyledi. Bu planlar hakkında şüpheler olsa bile, kesinlikle bir sonraki adımdır.

Apple rakiplerinin ötesine geçebilir ve cihaz ile güç kaynağı arasında hiçbir temas gerekmeksizin 15 fit’e kadar çalışabilen gerçek bir kablosuz şarj cihazı sunabilir.

 

iPhone 8 dahili özellikleri ve iOS 11

iPhone 8 kesinlikle iOS 10’dan iOS 11’e geçecek ve muhtemelen iOS 11 5 Haziran’da WWDC 2017’yi takiben üç aylık beta testinden geçecek.

iPhone 8 özellikleri arasında A10’dan daha güçlü olan Apple A11 yonga setiyle bir adım daha ileri gidecek.

iOS 11 ve A11 sistem çipi iPhone 8 için ne anlama gelir? Sonunda Kontrol Merkezi özelleştirmelerini ve Bugün menüsü widget’larının daha rafine hale geldiğini görebiliriz.

iPhone 8 için 2GB, çift kameralı iPhone 8 Plus için 3GB RAM olabilir. Apple’ın ürünlerinden sadece iPad Pro 12.9’da 4GB RAM  var. Bir analist, tüm iPhone 8 modellerinde 3GB RAM olacağını öne sürmüştü.

iPhone 8 diğer özellikler

En sızıntılar:

-Iris tarayıcı
-Akıllı Konektör
-Yeni algılama teknolojisi
iPhone 8’de etkileşimde bulunacağınız ekranda değil, Apple’ın “yeni bir algılama teknolojisi” üzerinde çalıştığı ve bunun herhangi bir yüzüne dokunduğunuzda yanıt vermesine neden olacağı yönünde söylentiler dolaştığı söylenebilir. Teorik olarak, örneğin kenar boyunca kaydırarak ekran parlaklığını değiştirmek veya dokunarak bir resim çekmek için kullanılabilir.

iPhone 8’in bir başka söylenen özelliği, bir iris tarayıcıdır.

Ayrıca iPhone 8’de bir Akıllı Konnektör de görebiliriz.

iPhone 8 fiyatı

Apple, yeni bir akıllı telefon tasarımı tasarladığı için, iPhone 8 fiyatından dolayı çok eleştirilebilir.

Daha küçük boyutlu iPhone 7S, 649 ABD dolar satış fiyatına sahipti

Ayrıca iPhone 7 Plus’ın fiyatı 769 $‘dı.

 

Tüm bunların yanı sıra değişen ve gelişen ekran, kamera ve diğer birçok özellikleriyle iPhone 8’in fiyatı 1000 $ civarında satışa çıkabilir.

Apple iPhone 8 hakkında fikirleriniz neler? Satın alacak mısınız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin