İnternetten Kendinizi Silme Rehberi

Web sitesi deseat.me çok basit bir şekilde çalışır. Kullanıcılar Google hesaplarını kullanarak bağlanırlar. Ardından uygulama, söz konusu Gmail adresiyle bağlantılı tüm hizmetleri, web sitelerini ve posta listelerini bulur. Örneğin, sosyal ağlar, çevrimiçi mağazalar ve dating sitelerinde hesapların olabilir. Gelen kutunuz doluysa veya çevrimiçi etkinliğiniz özellikle zengin ve çeşitliyse, her şeyi bulmak oldukça uzun sürebilir.

Aramayı tamamladıktan sonra deseat.me, doğrudan silmek veya listeden çıkmak istediğiniz içerikleri, tüm hizmetleri ve hesapları listeler.  Artık kullanmadığınız, ancak yine de kişisel verileri bulunduran eski siteleri veya hizmetlerden ayrılmak için kullanışlıdır. Bununla birlikte, hizmetin şu anda yalnızca Gmail adresleri için kullanılabildiğini unutmayın.

Artık bülten yok!

Unroll.me, herhangi bir e-posta adresini (yalnızca Gmail değil) bültenlerden kurtarabilir.  Site bir süredir, web kullanıcılarına bültenlerin aboneliğini iptal etmek için hızlı, kolay bir çözüm sunuyor. Sonuçta, hiç abone olmamanıza rağmen  çok fazla istenmeyen e-posta almaktan şikayetçi değil misiniz?
Deseat.me gibi olan uygulama, belirli bir e-posta adresine gönderilen tüm haber bültenlerini, tek bir tıklamayla her birinin aboneliğini iptal etmek için kullanılır. Oldukça pratiktir, gelen kutunuzu anında temizleyebilir ve doğrudan çöp kutusuna taşır.

Neden rahatsız oluyorsun?

İstenmeyen e-postaları kesmenin yanı sıra bu online temizleme, kullanıcıları hâlâ kişisel verileri elinde tutan sitelerdeki aboneliklerini kaldırır ve site saldırıya uğradığında çalınmasınıı engeller. Çevrimiçi olarak bir e-posta adresinin varlığının azaltılması, istenmeyen ellere düşme riskini azaltır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin