Samsung’un sonraki amiral gemisi Galaxy S9 hakkında konuşma zamanı geldi. Galaxy S9 hakkında tüm bilgiler bu sayfada olacak.

Samsung Galaxy S8 henüz yeni satışa çıktı ancak Samsung Galaxy S9’un üretiminin ilk birkaç aşamasında olduğunu iddia eden bir raporlar gelmeye başladı bile.

Şu ana kadar duyduğumuz söylentiler ve haberleri bu içerikte bir araya getiriyoruz..

Bu arada Samsung’un bir sonraki telefonuna ekleyeceğini umduğumuz iyileştirmeler listesini de ekledik.

Samsung Galaxy S9 hakkında her şey

Nedir? Samsung’un 2018 amiral gemisi telefonu
Ne zaman çıkacak? 2018’de, muhtemelen Mart veya Nisan ayı sürümü
Ne kadara mal olur? Pahalı olacak, yaklaşık 720 $

Samsung Galaxy S9 fiyat ve çıkış tarihi

Şimdiye kadar Samsung Galaxy S9’un ne zaman duyurulacağı hakkında hiçbir şey duymadık, bu yüzden Samsung’un geçmişte yaptıklarından yola çıkacağız.

Samsung, Mart ayı sonlarında Galaxy S8’i duyurdu; bu nedenle Mart 2018’in sonu gibi Galaxy S9’un çıkacağını tahmin ettik.

Ancak Galaxy S8’in 2017’de duyurlması gecikti – şirket normalden yaklaşık bir ay daha fazla bekledi, bu nedenle S9’un Şubat ayının sonlarında doğru çıkması da olasıdır; bu durumda Mobil Dünya Kongresi 2018‘de çıkabilir.

Galaxy S8’in 720 $ fiyatla piyasaya çıkmasının ardından şu an fiyat konusunda sadece Galaxy S9’un biraz daha pahalı olabileceğini ön görebiliyoruz.

Samsung Galaxy S9 haberleri ve söylentileri

Samsung Galaxy S9 hakkında pek fazla bilgi yok, ancak bazı kaynaklar şirketin bir sonraki amiral gemisi telefonunu üretmeye başlamış olduğunu iddia ediyor.

The Bell, isimsiz endüstri kaynaklarına göre Mart 2017’den bu yana Samsung Galaxy S9’un ekran panellerinde çalışmaya başlamış.

Samsung ve Qualcomm, The Investor’a göre yeni bir mobil yongada çalışmaya başladı. Çipin, Galaxy S8’in bazı sürümlerinde bulunan Snapdragon 835’in halefi olacak olan Snapdragon 845 olarak anılması muhtemel ve yine muhtemelen Samsung Galaxy S9’da kullanılacak.

Bugüne kadar Snapdragon 845 yongasetinin gücü veya performansı hakkında hiçbir şey bilmiyoruz, ancak Samsung’un kullandığı tek çip olmayacağını düşünüyoruz. Yeni bir Exynos yongası muhtemelen S9’un farklı versiyonlarında güç gösterisi yapacaktır.

Ve Galaxy S9’un diğer yeni özelliklerle geleceğine eminiz. 2016 yılının sonlarına doğru Samsung, suyun akıllı telefon ekranınızdan sıçramasını engelleyen yeni bir cam kaplama teknolojisi lisansladı. Samsung, yaklaşmakta olan bir telefona bu teknolojiyi eklemeyi planlıyor, bu nedenle Galaxy S9’un yağmurda kullanımı çok daha rahat olabilir.

Samsung Galaxy S9 hakkında başka bir şey duyduğumuzda en kısa sürede size söyleyeceğimizden emin olabilirsiniz.

Samsung Galaxy S9: Neyi görmek istiyoruz?

Samsung Galaxy S8 resmen henüz ortalıkta yok, ancak Galaxy S9’da görmek istediğimiz yeni şeyler hakkında bir beyin fırtınası yaptık.

1. Katlanabilen bir ekran

Katlanabilir ekrana sahip bir telefon olan Samsung Galaxy X’in söylentileri son birkaç yıldır geliyor.

Samsung yetkilisi, medyaya şirketin en az 2019 yılına kadar tamamen katlanabilir bir telefon çıkarmayı planlamadığını, ancak önümüzdeki aylarda planların değişebileceğini söyledi.

Samsung’un ilk gerçek katlanabilir telefonu inşa etmesi ve 2018’de satması Güney Koreli şirket için büyük bir hamle olabilir ve telefonlarımızı  kullanma biçimimizi sonsuza kadar değiştirebilir.

2. Daha küçük bir versiyon

Samsung, iPhone SE’ye bir alternatif henüz sunmuyor. Bunun yerine, şirketin orta ve büyük ölçekli telefon severler için Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus modelleri bulunuyor.

Samsung’un Galaxy S9’da daha küçük ekranı kucaklamak ya da bunun yerine daha küçük bir ekran içeren üçüncü bir sürüm sunmasını istiyoruz.

3. Ekranın altındaki parmak izi algılayıcısı

Samsung, Galaxy S8 ekranının altında parmak izi sensörünü taşımak istediğini açıkladı, ancak çalışması için yeterli zaman yoktu.

Bunun yerine Samsung, ekranın altındaki dokunmaya duyarlı bir ev düğmesi kullanıyor; bu da kullanışlı ancak şirketin tam olarak istediği şey değil. Gelecek yıl Galaxy S9’da bunun olmasını istiyoruz.

4. Daha düşük bir fiyat

Samsung, Galaxy S8’in fiyatını artırmak zorunda kalmış ve piyasadaki en pahalı amiral gemisi modellerinden birisini piyasaya sunmuştu.

Samsung’un gelecek yılki modelin fiyatını mümkün olan en düşük seviyede tutmasını görmek istiyoruz.

5. Çift lensli kamera

Galaxy S8 hakkındaki söylentiler Samsung’un, iPhone 7 Plus veya LG G6 gibi çift objektifli bir kamera üzerinde çalıştığını öne sürdü, ancak bu gerçek olmadı.

Galaxy S8’deki kamera iyileştirmelerinin oldukça sınırlı olduğu düşünülürse, Samsung’un bu konuda Galaxy S9 ile birlikte atağa geçmesi bekleniyor.

HTC 11 ve LG G7 hakkında tüm bildiklerimiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin