Son Jedi yolda… Serinin sekizinci filmi Star Wars: The Last Jedi’nin çıkış tarihi, fragmanları ve söylentileri içeriğimizde.

Star Wars Episode 8’in ilk fragmanı: The Last Jedi, Star Wars Celebration 2017 sırasında yayınlandı. İşte o fragman;

Orijinal yazı devam ediyor…

Star Wars Episode 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey bu yazımızda, ancak en son haberleri biliyorsanız yine de sayfanın sonlarındaki set fotoğraflarına bakabilirsiniz.

Filmin erken söylentileri yerini resmi verilere bıraktı. Filmin artık 15 Aralık’ta çıkacağını biliyoruz.

Bölüm VIII adı ve çıkış tarihi

Star Wars: VIII. Bölüm The Last Jedi, adına ne derseniz deyin 26 Mayıs olan ilk çıkış tarihi geri çekildikten sonra, 15 Aralık 2017’de sinemalarda olacak. Bu, ekstra bir yedi ay beklemek anlamına geliyor, ancak orijinal zaman aralığının bu ölçekte bir film için biraz iddialı olduğunu düşünüyorduk.

Başlık açıkçası gizemliydi. The Last Jedi adı ise fragman ile birlikte kesinlik kazandı.

Hem Luke’un hem de Leia’nın Jedi olduğunu düşünürsek galakside galaktik uzay sihirbazlarının birden fazlası var ama Rey, VII. Bölüm’ün bildiğiniz gibi, Jedi unvanını taşıyan en son kişi olabilir.

Korkunç göründüğü kadarıyla, Luke ve Leia’nın serideki muhtemel ölümlerine atıfta bulunarak başlığı seçmiş olabilirler.

Şüphesiz, Rey, Luke ve Leia’nın hepsi canlı ve iyi römorkta görüldüğü için bu noktada yalnızca bu varsayım geçerli.

Star Wars 8 posteri

Bölüm 8 oyuncuları

JJ Abrams yönetmen koltuğundan atlayıp dizginleri Brick and Looper’ı (ve Breaking Bad’ın birkaç bölümünü) yazıp yönetmesiyle bildiğimiz Rian Johnson’a devredecek. Bununla birlikte, Abrams yönetici yapımcı olarak kalacak.

Orijinal oyuncu üyelerinin (Harrison Ford yok) tümünün dönüş yapacağı doğrulandı. Onlara bu filmde Benicio Del Toro, Laura Dern ve yeni gelen Kelly Marie Tran’katılıyor.

Yine bir doğrulama yok, ancak Del Toro geçtiğimiz günlerde Wikiwand adında Sir Vicrum Fett adlı bir sitede listeye alındı ​​ve Jango Fett’in belki de soyundan geldi ve belki de korkulan ve çok kolayca öldürülen ödül avcısı Boba Fett’in kardeşi Sir Vicrum Fett olarak listeye alındı. Orijinal üçlemeden.

GamesRadar’a göre Laura Dern gelince, büyük olasılıkla Leia kadar zeki ve şık bir komutan olan Amiral Holdo’yu canlandıracaktır.

Son olarak, yeni gelen Kelly Marie Tran, aslında The Last Jedi’ye nasıl uyacağına dair bazı iyi bilgilere sahibiz. Episode VI’nın sonunda Yeni Cumhuriyet’in kurulmasından sonra Rebel İttifakı haline gelen Direniş Güçleri üyesi Rose’un rolü olacak.

Bölüm 8: Şimdiye kadar neler biliyoruz?

VIII’nin hikayesinin ne olacağı konusunda pek az şey biliniyor, ancak Force Awakens’in ardından Luke Skywalker’ın nerede olduğunu Teaser fragmanı tarafından doğrulanmış görünüyor.

The Force Awakens birçok soruyu cevapsız bıraktı. Rey gerçekten kim? Fin Force hassas mı? C-3PO’nun kırmızı kolu nedir? Neden her bilgiyi taşıyan R2-D2, kimseye bir şey söylemeyi reddediyor?

Bölüm IX’i yöneten Colin Trevorrow, Rey’in ebeveynlerini çevreleyen gizemli konularda “son derece doyurucu” bir cevapla bize söz verdi.

“Rey, sadece Force Awakens bağlamında değil, tüm galakside bu evrende önemli olan bir karakter” dedi. “O hak ediyor, bu cevabın uzun zaman önce, uzakta olan bir şeymiş gibi hissettiren bir şey olduğundan emin olacağız ve size sadece olanları anlatıyoruz.”

Bir teori, Luke’un Rey’in babası olduğu…

Force Awakens, eğitimini tamamlamak için yaralı bir Kylo Ren’in Yüce Lider Snoke’e götürülmesiyle sona erdi – ama bu ne anlama geliyor? Ve daha da önemlisi, Snoke kim? Bu ilginç bir teori, Snoke’un gerçekte ölmeyen Vader olması. İlginç ancak bir şekilde inandırıcıdır.

Filmin bazı bölümlerinin, Luke’un Rey’i eğitmesini ve Empire Strikes Back’in yaptığı Yoda’daki eğitimine geri dönmesini bekliyoruz. Kylo Ren’in karakterinin nasıl geliştiğini görmek de ilginç olacak. Az önce kendi babasını öldürdü, ama karanlık taraf ile ışık arasında hala çelişki var – yoksa Han’ın ölümünün Sith’e geçişinin nihai parçası mıydı?

Her iki durumda da, Kylo Ren aktörü Adam Driver tarafından iyi bilinen bir senaryo. Collider ile konuşurken, kutsal olan Empire Strikes Back’e bir sonraki girişi karşılaştırdı.

28 Nisan’da yönetmen Rian Johnson, birkaç bölüm fotoğrafı bırakarak 8. Bölüm filminin çekim programındaki yarım noktayı vurmayı kutladı.

Star Wars: The Last Jedi set fotoğrafı

Fotoğraflar çok fazla aydınlık değil, ancak 8. Bölümün serinin bilinen gemi ve parlak kaskları içereceğini doğrulamış oluyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin